Självförsörjning och hållbar odling
På många platser i vår värld, har klimatförändringar, dåligt förvaltarskap och ren orättvisa lett till att det blivit näst intill omöjligt för lågutbildade jordbrukare, som ofta lever på småskaligt jordbruk, att försörja sig. Tillsammans med våra systerkyrkor och lokala organisationer arbetar vi därför för att skapa bättre förutsättningar att driva ett mer hållbart jordbruk.
Din gåva kan vara med och skapa förutsättningar till självförsörjning för lågutbildade jordbrukare runt om i världen
Swish: 123 138 89 82
Bankgiro: 140-0753
märk: STEG
LÄS MER
Ditt stöd behövs!
Med ditt stöd förbättrar du förutsättningar och livsvillkor. Tack för din gåva!
GÅVOSHOPPEN
Köp ett skolpaket i födelsedagspresent, eller en symaskin i julklapp. Dina gåvor blir till stor förändring för någon som behöver det.
Starta en insamling
Vill du samla in pengar till ett viktigt ändamål, istället för att få presenter när du fyller år? Eller vill du ordna ett arrangemang där inkomsterna ska hjälpa människor till en bättre framtid? Här kan du på ett enkelt sätt organisera din egen insamling.
Högtidsgåvor & minnesgåvor
Gåvor som får stor betydelse och uppskattas, både vid bemärkelsedagar och begravningar.
Här kan du ge din gåva smidigt och få ett gåvobevis direkt.
Du kan också ge din gåva via:
Bankgiro: 140 – 0753
Swish: 123 138 89 82